Amsterdam: Coraz bliżej zmiany nazwy na Johan Cruijff Stadion

źródło: AD.nl

Amsterdam: Coraz bliżej zmiany nazwy na Johan Cruijff Stadion Rozmowy z rodziną zmarłej legendy są bliskie porozumienia, ale pozostaje jedna kwestia budząca wątpliwości. Chodzi o ewentualną nazwę sponsora obok nazwiska patrona.

Reklama

Amsterdam ArenA może w 2017 roku zmienić nazwę na Johan Cruijff Stadion, by w pierwszą rocznicę (24 marca 2017) uhonorować zmarłego piłkarza. Trwają zaawansowane rozmowy między władzami stadionu a rodziną legendarnego zawodnika.

Według dzisiejszych doniesień „Algemeen Dagblad” pozostaje już tylko jedna istotna kwestia do rozstrzygnięcia. Rodzina Cruijffa nie życzy sobie, by ten został wpisany do nazwy stadionu, jeśli w tej nazwie przed jego nazwiskiem ma się znaleźć jakikolwiek sponsor.

Amsterdam ArenAFot: Janericlebe (cc: by)

Dla udziałowców Amsterdam ArenA to jest i nie jest problem. Nie jest dla samorządu i Ajaksu, które mają – odpowiednio – 48% i 13% udziałów. Jest dla prywatnych udziałowców, dla których komercyjna wartość inwestycji jest najważniejsza. Choć dotąd ArenA nie miała ani jednej umowy naming rights, wartość marketingowa stadionu wzrośnie w związku z planowaną rozbudową i organizacją Euro 2020.

Jeśli nie uda się pomyślnie zakończyć rozmów w Amsterdamie, Johan Cruijff może liczyć na uczczenie w katalońskiej Barcelonie. Tam FC Barcelona zaoferowała nazwanie jego imieniem nowego stadionu rezerwowego, centrum treningowego lub ustawienie pomnika pod Camp Nou.

Reklama