Tychy: Mały rekord dla meczu U21

źródło: własne | MK

Tychy: Mały rekord dla meczu U21 Dziś młodzi Polacy nie tylko wygrali z Niemcami, ale też zgromadzili świetną widownię. Na Stadionie Miejskim Tychy oglądały ich 11 974 osoby.

Reklama

To był dobry wieczór dla naszej drużyny narodowej U21, która na Stadionie Miejskim w Tychach podejmowała Niemców. Na boisku padła tylko jedna bramka, która zatrzymała zwycięską serię naszych rywali, a na trybunach wynik był jeszcze lepszy.

Pojedynek oglądało 11 974 widzów, co jest drugim wynikiem w historii dla polskiej drużyny U21. Najlepszy padł na Arenie Lublin w 2014 roku (13 850 na otwarcie stadionu).

Stadion Miejski Tychy

Dzisiejszy wynik jest również najlepszą frekwencją Stadionu Miejskiego Tychy w tym sezonie. Grający w I Lidze GKS raz był bliski kompletu, ale i tak na mecz z GKS Katowice przyszło nieco mniej widzów niż dziś wieczorem, 11 489.

Rok temu Tychy były miejscem innego rekordu. Mecz reprezentacji kobiecej oglądało wówczas 6041 osób, co jest najlepszym wynikiem polskich zawodniczek.

W przyszłym roku Stadion Miejski Tychy będzie gospodarzem Euro 2017. Podczas rozgrywek w Tychach odbędą się trzy mecze pierwszej fazy i jeden z półfinałów.

Reklama