Katar 2022: Khalifa Stadium z lekkim opóźnieniem

źródło: MEconstructionNews.com

Katar 2022: Khalifa Stadium z lekkim opóźnieniem Najwyższy stadion Mistrzostw Świata 2022 nie będzie gotowy przed końcem roku, jak dotąd planowano. Nowy termin to „pierwszy kwartał 2017”.

Reklama

Katarski Najwyższy Komitet ds. Wdrożenia i Spuścizny (SCDL) potwierdził, że budowa Khalifa International Stadium nieznacznie się opóźni. W 2014 roku zapowiadano, że prace będą sfinalizowane przed końcem 2016. Ale na niewiele ponad miesiąc przed tym terminem jest już jasne, że nie uda się w tym roku skończyć.

Nowy termin to „pierwszy kwartał 2017”. Poślizg jest więc bardzo niewielki i nie będzie miał żadnego wpływu na funkcjonowanie stadionu w trakcie turnieju FIFA, do którego zostało jeszcze kilka lat.

Khalifa Stadium, do niedawna narodowy stadion Kataru, przy okazji Mistrzostw Świata 2022 straci ok. 10 tys. miejsc na widowni i zostanie zredukowany tylko do rangi stadionu fazy grupowej. Zachowa jednak jeden istotny tytuł: najwyższego stadionu Kataru. W połowie tego roku ukończono montaż nowego łuku nad stadionem, który ma aż 120 metrów.

W tej chwili nowy linowy dach stadionu już wisi nad boiskiem, a montaż wielkiej membrany o wyjątkowym kształcie zakończy się w grudniu lub styczniu.

Khalifa Stadium

Khalifa Stadium

Reklama