Elbląg: Za rok będzie nowy budynek klubowy

źródło: Info.Elblag.pl

Elbląg: Za rok będzie nowy budynek klubowy Przy Agrykola trwają prace wyburzeniowe. To pierwszy element kompletnej przebudowy budynku klubowego. Koniec prac zaplanowano na listopad 2017.

Reklama

W tym tygodniu rozpoczęła się przebudowa obiektu szatniowo-sanitarnego obok stadionu przy ul. Agrykola w Elblągu. Najpierw trzeba wyburzyć część budynku, który zmieni się z parterowego na dwukondygnacyjny.

Jak wylicza info.Elblag.pl, na parterze znajdą się m.in. szatnie, WC, magazyn sprzętu, pomieszczenie pierwszej pomocy i pomieszczenie kontroli antydopingowej. Na piętrze usytuowane będą z kolei pomieszczenia administracyjne klubu ZKS Olimpia, m.in. gabinet prezesa, sekretariat z aneksem kuchennym, sala narad, sala konferencyjna na 30 osób, pomieszczenia rehabilitacji i siłownia.

Kompletna przebudowa budynku klubowego zakończy się 28 listopada 2017. Zadanie pochłonie 3,311 mln zł, a urząd miasta otrzymał na ten cel 1,844 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Po budynku klubowym ma przyjść kolej m.in. na przebudowę trybun. Szczegółowy plan będzie jednak zależał od dostępnych środków. Projekt przyszłorocznego budżetu Elbląga przewiduje wydanie 3,9 mln zł (w tym 900 tys. z dofinansowania) właśnie na stadion. W perspektywie 2017-2020 miasto zamierza zainwestować w stadion 12,4 mln zł.

Stadion Olimpii Elbląg

Stadion Olimpii Elbląg

Stadion Olimpii Elbląg

Reklama