Łódź: Przyjechała! Murawa już na Widzewie

źródło: Greenboss.pl / WidzewToMy.net / WidzewLodz.pl

Łódź: Przyjechała! Murawa już na Widzewie Pogoda nie dopisywała, ale wreszcie trawa zaczęła cieszyć oko. Dziś ruszyło układanie długo wyczekiwanego boiska na nowym stadionie Widzewa.

Reklama

We wrześniu była ułożona warstwa podgrzewania murawy, w zeszłym tygodniu na całym placu gry pojawiła się warstwa nośna, ale na same rolki z trawą musieliśmy czekać dłużej niż planowano.

Miały się pojawić tydzień temu, później na początku tego tygodnia, ale pogoda nie dopisywała. Ostatecznie rozwijanie rolek z murawą ruszyło na placu budowy dopiero dziś. Trawa przyjechała z Czarnocina, czyli do pokonania ma zaledwie 30 km. Tamtejsza plantacja dostarczała już nawierzchnie m.in. na Stadion Narodowy czy Stadion Śląski, teraz przychodzi kolej na pierwsze boisko nowego stadionu przy Piłsudskiego.

Stadion Widzewa© Rafał Markwant

W optymalnym scenariuszu układanie murawy nie powinno trwać dłużej niż trzy dni. Jej jakość to osobne wyzwanie, ponieważ koniec października to bardzo trudny okres – mało światła, kapryśna pogoda i zapowiadane przymrozki. Jeśli te się pojawią, ma ruszyć podgrzewanie boiska, by pomóc w ukorzenianiu trawy.

Pod stadionem stanie pomnik

Podczas gdy wewnątrz trwa rozwijanie murawy, kibice Widzewa mogą pogratulować sobie sukcesu w budżecie obywatelskim Łodzi na 2017 rok. Dzięki ich licznemu wsparciu do realizacji zostanie skierowany pomysł stworzenia pomnika Ludwika Sobolewskiego przed stadionem.

Ostateczny kształt i dokładna lokalizacja nie są jeszcze znane, ale skoro pieniądze na powstanie monumentu będą, pozostałe kwestie nie powinny stanowić problemu.

Reklama