Sosnowiec: Budowa ZPS najwcześniej w 2018 roku

źródło: Sosnowiec.pl / własne | MK

Sosnowiec: Budowa ZPS najwcześniej w 2018 roku Miała ruszyć w przyszłym roku, ale aktualnie optymistyczny termin rozpoczęcia budowy to połowa 2018 roku. Kibice poczekają dłużej, ale miasto za projekt zapłaci nieco mniej…

Reklama

Wczoraj w Sosnowcu doszło do podpisania umowy na projekt Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Od wyboru zwycięskiej koncepcji minęło już ponad 8 miesięcy, więc rozmowy między miastem a pracownią JSK Architekci trwały stosunkowo długo. Za to dobra wiadomość to ostateczna cena za kompletną dokumentację obiektu. Zamiast 7,5 milionów miasto zapłaci 6,35 mln zł.

Zagłębiowski Park Sportowy

Zakres umowy obejmuje przygotowanie koncepcji pokonkursowej, projekt budowlany inwestycji, projekt wykonawczy inwestycji w podziale na zadania inwestycyjne, komplet projektów technicznych wykonawczych przyłączy wszystkich mediów dla potrzeb Inwestycji oraz małej architektury, dróg i zieleni, specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przedmiary robót oraz kosztorysy inwestorskie. Ponadto uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych koniecznych do wydania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę Inwestycji – wyliczał prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

JSK Architekci mają też ponad rok na przygotowanie wszystkich powyższych elementów. Do końca 2017 roku komplet dokumentów ma być gotowy. O pozwolenie będzie można się więc starać na początku 2018.

Później możliwe będzie rozpisanie przetargów na roboty budowlane. – Wariant optymistyczny to pół roku, wariant pesymistyczny to rok. Mam nadzieję, że wykonawcę który wybuduje Park Sportowy poznamy szybciej. Chciałbym aby prace zaczęły się w wakacje 2018 roku – dodał prezydent.

Zagłębiowski Park Sportowy

Przyjęte ostatecznie terminy są sygnałem dla tych, którzy liczyli na wcześniejsze rozpoczęcie prac. Nie ma mowy, by przed połową 2018 udało się ruszyć. Później, zależnie od ostatecznego kosztu i możliwości finansowania, budowa może trwać dobrych kilka lat. Dobra wiadomość dla kibiców Zagłębia to fakt, że stadion z 12 tys. miejsc (z opcją późniejszego dodania 4 rzędów i uzyskania 15 tys.) ma być realizowany jako pierwsza część Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Dopiero po nim przyjdzie czas na kryte lodowisko (2550 miejsc) oraz halę widowiskową (3000 miejsc).

Reklama