Rosja: Stadion w Krasnodarze zatwierdzony do gry

źródło: własne | MK

Rosja: Stadion w Krasnodarze zatwierdzony do gry Koniec tygodnia był udany dla FK Krasnodar. Na południe Rosji dotarł list, w którym krajowy związek piłkarski potwierdza przyznanie nowemu stadionowi najwyższej możliwej kategorii.

Reklama

W piątek do Krasnodaru dotarł list podpisany przez prezesa rosyjskiego związku piłkarskiego (RFS), dotyczący dopuszczenia nowego stadionu FK Krasnodar do gry.

Jak można się było spodziewać, obiekt powstały przy jednej z najlepszych akademii piłkarskich na świecie otrzymał najwyższą krajową kategorię. Nie ma też wątpliwości, że obiekt dostanie podobną notę od UEFA, otrzymując Kategorię 4. Na pewno stadion będzie mógł ubiegać się o organizację Superpucharu UEFA, ponieważ na Ligę Europy i Ligę Mistrzów pojemność ponad 33 tys. miejsc będzie zbyt niska.

Stadion FC Krasnodar

Pod względem standardu Stadion Krasnodar jest jednym z najbardziej luksusowych na świecie. Trybuny są ogrzewane, a boisko można zarówno grzać, jak i chłodzić. Wokół trybun znajduje się z kolei największy w Europie (i pierwszy w swoim rodzaju) panoramiczny telebim. Z powierzchnią ponad 4800 m2 należy do największych ekranów zainstalowanych na jakimkolwiek obiekcie sportowym.

Otwarciem najdroższego rosyjskiego prywatnego stadionu (ponad 20 mld rubli, czyli 1,22 mld zł) będzie mecz Rosja – Kostaryka w najbliższą niedzielę, 9 października. Właściciele budynku, czyli FK Krasnodar, zaczną tu grać od spotkania z Schalke w Lidze Europy. Po wielu opóźnieniach w ostatnich dwóch latach obiekt jest wreszcie gotowy i na piłkarzy, i na kibiców!

Stadion FC Krasnodar

Reklama