Narodowy: Decyzja o otwarciu lub zamknięciu dachu w piątek…

źródło: IAR / PAP

Narodowy: Decyzja o otwarciu lub zamknięciu dachu w piątek… …a być może dopiero w sobotę, w dniu meczu Polska-Dania. PZPN przejmuje PGE Narodowy w czwartek i będzie monitorował pogodę przed podjęciem decyzji.

Reklama

Na razie PGE Narodowy ma zamknięty dach. Pod nim na sobotni mecz eliminacyjny Polska-Dania czeka nowa murawa. Pozostaje pytanie, czy dach nad boiskiem będzie w sobotę otwarty, czy zamknięty.

Ostateczna decyzja odnośnie dachu zapadnie dopiero po przejęciu stadionu przez PZPN. Zdecyduje o tym komisarz FIFA, który przyleci do Polski w piątek. Najwcześniej tego dnia zapadnie ta decyzja, choć nie wykluczam, że podjęta zostanie w sobotę. Póki co przejmiemy stadion z zamkniętym dachem. Przypominam, że konstrukcja stadionu uniemożliwia operowanie dachem w złych warunkach atmosferycznych – powiedział rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

PZPN zapowiedział jednocześnie, że preferowanym rozwiązaniem będzie rozsunięcie membrany nad boiskiem i gra przy naturalnych warunkach atmosferycznych. Oczywiście jeśli pogoda w dniu meczu nie będzie zagrażała sprawnej organizacji widowiska.

W piątek Polacy odbędą oficjalny trening na PGE Narodowym. Mecz Polska-Dania zaplanowano na sobotę (20:45). Trzy dni później w tym samym miejscu rywalem będzie Armenia (11.10, również 20:45).

PGE NarodowyFot: Dronecraft.pl

Reklama