Łódź: Stadion Orła oficjalnie w budowie

źródło: własne | MK; autor: michał

Łódź: Stadion Orła oficjalnie w budowie Dziś w Łodzi miało miejsce wbudowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego stadionu Orła. W rzeczywistości prace trwają już od ponad trzech miesięcy.

Reklama

Dzisiejsze zakończenie sezonu żużlowego Orła Łódź było jednocześnie połączone z ceremonią wmurowania aktu erekcyjnego pod nowy miejski stadion żużlowy. Z tej okazji zawody na starym stadionie były darmowe, uświetniły je pokazy jeździeckie.

Wmurowania kapsuły z aktem erekcyjnym dokonali wspólnie przedstawiciele magistratu (na czele z prezydent Hanną Zdanowską) oraz Orła Łódź (prezes Witold Skrzydlewski).

Stadion Orła Łódź

Ponieważ nowa arena powstaje minimalnie na zachód od tej istniejącej, możliwe było rozpoczęcie budowy jeszcze w trakcie rozgrywek. Formalnie wykonawca (Molewski) właśnie zaczyna, ale w praktyce pracuje na placu budowy już od maja. Wcześniej nie było pozwolenia na budowę, więc trwało oczyszczanie działki, teraz postępują już wykopy pod fundamenty.

Stadion Orła Łódź

Stadion o pojemności ponad 10 tys. widzów ma powstać do połowy 2017 roku. Molewski zobowiązał się postawić konstrukcję za 43,8 mln zł. Pierwotnie planowano budowę obiektu w miejscu dotychczasowego, jednak ostatecznie zapadła decyzja, że trybuny staną w lepiej eksponowanym miejscu, wzdłuż al. Włókniarzy.

Reklama