Łódź: Boisko ułożone, telebimy działają

źródło: własne | MK

Łódź: Boisko ułożone, telebimy działają Dziś łódzki urząd miasta pochwalił się dziennikarzom kompletnym boiskiem i sprawnymi ekranami na stadionie Widzewa. Pogoda nie dopisała, dlatego murawa była gotowa w ostatniej chwili.

Reklama

W czwartek ruszyło układanie boiska na nowym stadionie przy Piłsudskiego w Łodzi. Miało potrwać ok. 3 dni, ale z powodu niesprzyjającej pogody były przerwane.

W poniedziałek udało się ułożyć ponad pół boiska, a prace trwały nawet nocą, by zdążyć przed dzisiejszą konferencją prasową. Wystarczy spojrzeć na ten film z wczoraj, by zobaczyć stan prac na kilkanaście godzin przed konferencją:

Ostatecznie dziennikarze zobaczyli gotową murawę, choć jej stan wymaga dalszej pracy. Dopiero ułożona, ma czas do początku przyszłego roku na uzyskanie optymalnej jakości przed pierwszym meczem Widzewa.

Podczas prezentacji uruchomione były też telebimy, których sprawność już potwierdzaliśmy. Ciekawy dla kibiców będzie akcent estetyczny w miejscu przyszłych ławek rezerwowych, na głównej trybunie. Tam betonową ścianę pokrył klinkier, dzięki któremu ta strefa wydaje się bardziej przytulna, nawet jeśli wizualnie niespójna z resztą trybuny.

Stadion Widzewa© FlightLevel.pl, Widzew TV

Reklama