Kosowo: Węgry pomogą ukończyć stadion narodowy w Prisztinie

źródło: MKRS-KS.org / CDM.me

Kosowo: Węgry pomogą ukończyć stadion narodowy w Prisztinie Węgierski rząd zapowiedział, że dokończy trwającą od wojny modernizację stadionu w Prisztinie, który będzie pełnił rolę narodowego dla Kosowa.

Reklama

Choć Kosowo nie jest uznawane przez część krajów Europy, narodowa drużyna tego kraju walczy o awans do Mistrzostw Świata 2018. O sukcesie nikt na razie nie myśli (choć w Finlandii zremisować się udało), skoro pieniędzy brakuje dosłownie na wszystko.

Doskonały przykład to stadion w Prisztinie. Stolica Kosowa dysponuje jednym dużym obiektem, którego przebudowa ruszyła zanim ktokolwiek myślał o niepodległości. Od początku tego stulecia Gradski Stadion (Miejski) stał ze szkieletem dachu nad główną trybuną, a poszycie udało się zainstalować dopiero w 2014 roku.

Stadion Gradski, Pristina

Do dziś obiekt nie spełnia międzynarodowych standardów, a UEFA na razie dopuszcza Kosowo warunkowo do gry u siebie (drugim obiektem jest ten w Mitrovicy).

W minionym tygodniu kraj odwiedziła jednak delegacja reprezentująca rząd Węgier, na czele z sekretarzem stanu ds. sportu Tünde Szabó. Zapadła decyzja, że w ciągu najbliższego roku Węgry opłacą zakończenie modernizacji, by Prisztina otrzymała pełnowartościowy stadion narodowy. Dodatkowo w narodowym centrum sportu w Felcsut pod Budapesztem będą się szkolili kosowscy młodzi piłkarze.

Reklama