Bundesliga: Darmstadt zmienia stadion w bardziej piłkarski

źródło: SV98.de

Bundesliga: Darmstadt zmienia stadion w bardziej piłkarski Niby tylko przerwa na mecze międzynarodowe, a w niemieckim Darmstadt w ciągu tych kilkunastu dni przybędzie nowa trybuna. Podczas kolejnej przerwy w listopadzie stanie kolejna!

Reklama

W heskim Darmstadt ruszyła budowa. Nie, nie chodzi o długo planowany nowy stadion. Na razie powstaje rozwiązanie tymczasowe, czyli składane trybuny za bramkami tego istniejącego. Aktualnie trwa budowa pierwszej, po południowej stronie. Pomiędzy boiskiem a starymi łukami staną zadaszone sektory dla prawie 3700 widzów.

Stadion Darmstadt© SV Darmstadt

Z uwagi na prostą w montażu konstrukcję, trybuna będzie gotowa jeszcze przed spotkaniem z Wolfsburgiem (22 października). Darmstadt korzysta w ten sposób z przerwy na rozgrywki międzynarodowe. Po powrocie fani zastaną 2500 miejsc stojących dla dopingującego Block 1898, a także 1198 krzesełek.

Kolejny etap przyjdzie w środku listopada. W trakcie tej przerwy w rozgrywkach podobna operacja zostanie przeprowadzona na północy. Tam stanie trybuna wyposażona już tylko w krzesełka, stąd jej niższa pojemność: 2812 miejsc.

Stadion Darmstadt© SV Darmstadt

Reklama