Kwalifikacje do MŚ 2018: Ukraina zagra mecz o punkty… w Krakowie!

źródło: FFU.org.ua

Kwalifikacje do MŚ 2018: Ukraina zagra mecz o punkty… w Krakowie! Ukraiński związek piłkarski potwierdził, że zorganizuje mecz przeciwko reprezentacji Kosowa w Krakowie. Teraz pozostaje tylko ustalić, na którym z krakowskich stadionów spotkanie się odbędzie.

Reklama

Ukraiński związek piłkarski FFU poinformował wczoraj oficjalnie, że reprezentacja Ukrainy zagra w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2018 w Krakowie. Chodzi o mecz przeciwko Kosowu, zaplanowany na 9 października.

W przyszłym tygodniu delegacja FFU przyjedzie do Krakowa, by przeprowadzić wizytację obu ekstraklasowych stadionów: Stadionu Henryka Reymana oraz Stadionu Józefa Piłsudskiego. Dopiero wtedy zapadnie decyzja o wyborze stadionu-gospodarza dla spotkania. FIFA wydała już zgodę, by mecz odbył się na terenie kraju innego niż Ukraina.

Problemy ze spotkaniem Ukraina-Kosowo wynikają z faktu, że między tymi krajami nie ma stosunków dyplomatycznych. Ukraina nigdy nie uznała niepodległości Kosowa od Serbii, co jest podłożem decyzji o zmianie lokalizacji.

Stadion Henryka Reymana© Łukasz Libuszewski

Stadion Henryka Reymana© Łukasz Libuszewski

Reklama