Katowice: Falstart prac nad nowym stadionem

źródło: własne | MK

Katowice: Falstart prac nad nowym stadionem Pierwsze miały być badania geologiczne gruntów pod stadion na południu Katowic. Miały być, bo przetarg trzeba było unieważnić z powodu złego określenia działki, na której ma stanąć stadion…

Reklama

Na jakim etapie są przygotowania do budowy nowego stadionu w Katowicach? Na żadnym, bo ten pierwszy trzeba było unieważnić. Chodzi o badania geologiczne na terenie przewidzianym pod arenę piłkarską na Załęskiej Hałdzie. Podłoże trzeba sprawdzić pod kątem postawienia na niej trybun zdolnych pomieścić ok. 12-16 tys. osób.

Niestety, rozpisany na początku sierpnia przetarg trzeba było unieważnić. Powodem była źle podana działka, która miała być przedmiotem analizy. Szkoda, ponieważ w postępowaniu pojawiły się dwie oferty (117-155 tys. zł brutto) i przeprowadzenie badań pozwoliłoby pójść naprzód. Droga przed Katowicami długa, ponieważ nie ma jeszcze ani koncepcji, ani projektu, więc do budowy daleko.

Przetarg został unieważniony 19 sierpnia i na razie nie został rozpisany ponownie. Poniżej przedstawiamy sugerowaną przez urząd miasta lokalizację nowego stadionu. Na czerwono cała powierzchnia założenia, a na żółto obrys obiektów kubaturowych.

Katowice

Reklama