Kalisz: Postępy na budowie zgodne z oczekiwaniami

źródło: Kalisz.pl

Kalisz: Postępy na budowie zgodne z oczekiwaniami Zgodnie z planem przebiega rozbudowa kaliskiego stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego. Do powstałej w 2012 roku nowej trybuny właśnie dołączają kolejne. Relacja UM Kalisz.

Reklama

W wartej 26 milionów inwestycji sportowej w Kaliszu postępy są bardzo widoczne. Powstają trybuny: ziemna, wschodnia, dla kibiców przyjezdnych. Do tego sieci wodno-kanalizacyjne i elektryczne, a także drogi i chodniki wewnętrzne. Wykonane zostały maszty oświetleniowe.

Wykonawca, firms Saltex Europa Sp. z o.o z Wrocławia, pracuje według harmonogramu, nie ma opóźnień w realizacji robót. Od wtorku w przygotowaniu jest bieżnia lekkoatletyczna.

Stadion Miejski w Kaliszu© UM Kalisz

Prace potrwają do końca lutego 2017 roku. Wartość całego zadania wynosi 25 814 256,78 zł. Ostatecznie powstanie dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 1049,4 m2 i kubaturze 8830,6 m3, wraz z trybunami dla 1436 osób oraz trybuny ziemne dla 4807 osób i trybuny dla kibiców drużyny przeciwnej dla 400 osób.

Arena sportowa obejmująca płytę boiska o powierzchni 8086 m2 , wraz z instalacją nawadniania i instalacją ogrzewania płyty boiska piłkarskiego. Ponadto,  ośmiotorowa bieżnia okrężna o długości 400 m wraz z jej odwodnieniem, rzutnie do: pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, rzutu dyskiem i młotem; skocznia do skoku w dal z oddzielnymi rozbiegami do skoku w dal i trójskoku, dwustronna skocznia do skoku o tyczce, skocznia do skoku wzwyż oraz wyposażenie areny.

Stadion Miejski w Kaliszu© UM Kalisz

Zadanie obejmuje także: budowę kasy dla kibiców drużyny przeciwnej, kładki dla pieszych o konstrukcji żelbetowej o długości 32,3 m; wykonanie ogrodzeń od strony ulicy Łódzkiej, ogrodzenia wewnętrznego terenu imprez masowych oraz ogrodzenia płyty boiska; budowę, przebudowę i remont ciągów komunikacji kołowej i pieszej (parkingi, chodniki, drogi wewnętrzne); budowę tablicy wyników, masztów oświetlenia terenu. Rozbudowana zostanie także sieć i infrastruktura techniczna.

Stadion Miejski w Kaliszu© UM Kalisz

Reklama