Chorzów: Ministerstwo potwierdziło dofinansowanie Śląskiego

źródło: PAP / Onet.pl

Chorzów: Ministerstwo potwierdziło dofinansowanie Śląskiego Funkcja lekkoatletyczna otrzyma 10 milionów złotych wsparcia od Ministerstwa Sportu. To ulga dla województwa, ale zaledwie 1,5% całej wartości przebudowy.

Reklama

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Stadion Śląski otrzymał środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Suma obiecana jeszcze w lipcu to dokładnie 10 mln zł, rozłożone na dwa lata (1,8 mln zł w 2016 i 8,2 mln zł w 2017).

Ministerstwo sportu ostatecznie przyznało nam dotację na część lekkoatletyczną w kwocie 10 mln zł. Spodziewaliśmy się tego, ale ostateczny papier nie był podpisany. Dzisiaj rano spłynęła taka informacja – powiedział wczoraj na konferencji prasowej marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa.

Dofinansowanie z Ministerstwa wynosi 10 z ok. 30 mln zł kosztów związanych z przygotowaniem areny lekkoatletycznej. W skali całej inwestycji wsparcie jest jednak niewielkie, ponieważ dziś szacuje się ostateczny budżet przebudowy Śląskiego na 650 milionów.

Stadion Śląski

Przedmiotem właśnie podpisanej umowy jest budowa areny lekkoatletycznej dla stadionu I klasy IAFF z dziewięciotorową 400-metrową bieżnią, trzema skoczniami do skoku o tyczce, trzema skoczniami do trójskoku i skoku w dal, rowem z wodą do biegu z przeszkodami, dwoma rozbiegami do skoku wzwyż, rzutniami do rzutu oszczepem, pchnięcia kulą i do rzutu młotem i dyskiem.

Termin zakończenia prac wyznaczono na 30 września 2017 roku. Dofinansowanie pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i dotyczy realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą "Budowa stadionu lekkoatletycznego na Stadionie Śląskim w Chorzowie" w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

Stadion Śląski

Reklama