Bydgoszcz: Stadion Polonii znów będzie im. Piłsudskiego

źródło: PortalKujawski.pl

Bydgoszcz: Stadion Polonii znów będzie im. Piłsudskiego Starej uchwały nie udało się odnaleźć, dlatego w przyszłym tygodniu miasto na nowo nada stadionowi Polonii Bydgoszcz imię Józefa Piłsudskiego – podał PortalKujawski.pl.

Reklama

Mieszczący się przy ulicy Sportowej stadion Polonii Bydgoszcz został oddany do użytku w 1924 roku, czyli krótko po powrocie Bydgoszczy do Polski. Patronem obiektu został później marszałek Józef Piłsudski.

Później na skutek różnych kolei losu ta nazwa została zapomniana. Kilka miesięcy temu kibice Polonii wyszli z inicjatywą przywrócenia dawnego patrona. Formalność, czyli przyjęcie przez Radę Miasta Bydgoszczy stosowanej uchwały, ma się dokonać w przyszłą środę.

Prezydent Rafał Bruski na dzisiejszej konferencji prasowej przyznał, że w ostatnim czasie podjęto prace, aby w archiwach znaleźć uchwałę, która nadała imię obiektowi marszałka Józefa Piłsudskiego. Ta sztuka się jednak nie udała, dlatego zaproponuje ona na najbliższej sesji Rady Miasta, przyjęcie stosownej uchwały.

Stadion Polonii BydgoszczFot: Pit1233 (cc: by)

Reklama