Budapeszt: Otwarcie stadionu MTK w połowie października

źródło: MTKBudapest.hu; autor: michał

Budapeszt: Otwarcie stadionu MTK w połowie października 13 października drugi nowoczesny stadion w Budapeszcie otworzy swoje drzwi dla kibiców. Data nie jest idealna, ale prace kończą się zgodnie z planem, po niecałym roku.

Reklama

György Görözdi, dyrektor odpowiedzialny za inwestycje w MTK Budapeszt, potwierdził oficjalną datę otwarcia dla nowego Stadionu Nandora Hidegkutiego. Wskutek kalendarza ligowego i międzynarodowych rozgrywek UEFA najlepszym terminem okazała się data 13 października.

Utytułowany budapesztański klub piłkarski zacznie grę na nowym obiekcie po prawie dwóch latach od wyprowadzki. Sama budowa trwała jednak bardzo krótko. Bo choć rozbiórka ruszyła jeszcze w styczniu 2015, dopiero z końcem lata teren pod inwestycję był oczyszczony.

Pierwsze żurawie pojawiły się z kolei w styczniu 2016 i od tego czasu montaż prefabrykowanego stadionu był ekspresowy. Dziś kompletna jest nie tylko cała żelbetowa konstrukcja, stalowy stelaż dachu i rozpięta na nim membrana.

Stadion ma już zadbaną murawę, zamontowane prawie wszystkie krzesełka, oświetlenie i telebimy. Kiedy tylko MTK udostępni nowe zdjęcia, pokażemy je Wam bardzo chętnie. Na razie zadowólmy się wizualizacjami, bo są naprawdę bliskie prawdzie, nawet jeśli nieco „podkręcone”.

Nandor Hidegkuti Stadion

Nandor Hidegkuti Stadion

Reklama