Szczecin: Pogoń zgłosiła swoje uwagi do stadionu

źródło: GS24.pl / Stadion.Szczecin.pl / PogonSportNet.pl

Szczecin: Pogoń zgłosiła swoje uwagi do stadionu Pogoń najpierw spotkała się z miastem, później prezes Mroczek rozmawiał również z kibicami. Klub przekazał swoje uwagi do oficjalnej koncepcji budowy stadionu, a miasto je przyjęło.

Reklama

W poniedziałek doszło do oficjalnego spotkania Pogoni Szczecin i przedstawicieli magistratu. Zgodnie z zapowiedziami z lipca „Portowcy” złożyli swoje uwagi dotyczące proponowanego kształtu nowego stadionu. Urząd Miasta przyjął je, ale ostateczne uwzględnienie będzie zależało od kosztu oraz opinii architekta i policji. Wczoraj część wypracowanych wspólnie z kibicami uwag prezes Jarosław Mroczek przedstawił również podczas spotkania organizowanego przez PogonSportNet.pl.

Najbardziej istotne wydaje się, że rozmowy na linii klub-miasto idą sprawnie i w bardzo dobrej atmosferze, czego o dialogu (lub jego braku) od 2013 roku nie można było powiedzieć. – Usłyszeliśmy, że zmieniła się całkowicie obsada osób odpowiedzialnych za stadion w urzędzie i samo to wystarcza mi za komentarz, że musi być lepiej – powiedział Maciej Kasprzyk, prezes stowarzyszenia kibiców Portowcy.

Jakich zmian chce Pogoń i jej kibice?

Po spłaszczeniu łuku oraz uwzględnieniu czwartej trybuny podstawowe pozostające zastrzeżenie to dach. Został zaprojektowany aż 13 metrów nad koroną trybun, przez co jego funkcja ochrony przed deszczem i wiatrem jest dyskusyjna (pokazuje to nasz wycinek z oficjalnej wizualizacji). By zminimalizować wpływ warunków atmosferycznych część widowni miałaby zostać otoczona dodatkową elewacją.

Stadion dla Szczecina

Prezes Pogoni Szczecin uważa, […] ażurowe płyty zmniejszające odległość pomiędzy ostatnim rzędem trybun a dachem powinny zostać zamontowane nie tylko w sąsiedztwie jednokondygnacyjnego przeszkolonego pawilonu, ale na całej długości łuku – tak wnioski relacjonuje miejski serwis Stadion.Szczecin.pl.

Pogoń zasugerowała również zmianę materiału poszycia dachu. Architekt Janusz Pachowski zaplanował zadaszenie zupełnie przezroczyste, a klub chciałby materiału nieprzezroczystego. Chodzi o lepszą ochronę przed słońcem podczas meczów rozgrywanych za dnia, ale też względy praktyczne: bez regularnego mycia taki dach szybko sprawiałby wrażenie brudnego.

Kolejna istotna zmiana to przeniesienie sektora gości. Ten dziś znajduje się północno-wschodnim krańcu stadionu, a miałby być przeniesiony na południowo-wschodni. Czy na drodze nie stanie układ komunikacyjny wokół obiektu – to oceni architekt i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Podczas spotkania członkowie Zespołu ds. realizacji inwestycji przebudowa Stadionu Miejskiego w Szczecinie ustalili z Jarosławem Mroczkiem, że elewacja będzie miała charakter minimalistyczny – w odcieniach szarości z elementami barw „Dumy Pomorza”.

Reklama