Szczecin: Nie mogli dostać i nie dostali

źródło: własne | MK

Szczecin: Nie mogli dostać i nie dostali Przebudowa Stadionu im. Floriana Krygiera w Szczecinie nie dostała dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Wydawało się to prawie pewne, ale co teraz zrobi miasto?

Reklama

W marcu szczeciński magistrat złożył wniosek o uwzględnienie przebudowy Stadionu Floriana Krygiera kwotą 42,6 mln zł. Jak pisaliśmy na ten temat wcześniej, szanse Szczecina były już w chwili składania wniosku bliskie zeru. W ostatnich dniach Ministerstwo potwierdziło nasze przewidywania, odrzucając wniosek Szczecina.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Sportu i Turystyki aktualnie nie dofinansowuje budowy dużych stadionów dla potrzeb sportu profesjonalnego, dlatego losy wniosku były łatwe do przewidzenia. Znacznie trudniej za to przewidzieć, skąd w takim razie Szczecin może pozyskać środki na budowę od podstaw czterech trybun dla ponad 22 tys. widzów.

Ostateczny koszt nowego szczecińskiego stadionu nie jest jeszcze znany, ale nie ulega wątpliwości, że przekroczy 150 mln zł. Jeszcze bez czwartej trybuny przewidywany budżet projektu miasto szacowało na 148,5 mln zł.

Tymczasem poza MSiT nie ma innego potencjalnego źródła finansowania. Regionalny Program Operacyjny dla Pomorza Zachodniego nie przewiduje wsparcia dla obiektów sportowych do 2020 roku.

Stadion dla Szczecina

Reklama