Sosnowiec: Projekt droższy niż mogło się wydawać

źródło: TwojeZaglebie.pl

Sosnowiec: Projekt droższy niż mogło się wydawać Zamiast zapowiadanych 3 milionów ma pochłonąć 7,5 miliona złotych. Mowa o projekcie Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Tego wzrostu należało się spodziewać.

Reklama

W tegorocznym budżecie Sosnowca na prace projektowe nad Zagłębiowskim Parkiem Sportowym zarezerwowano 3 mln zł. Nic dziwnego, że w ostatnich dniach zdziwienie wywołała informacja o ostatecznym koszcie projektu w granicach 7,5 mln.

Obawiam się, że wyższa cena projektu to tylko początek zmian wcześniejszych ustaleń. Skoro już w początkowej fazie, trzy miliony potrafią zwiększyć się ponad dwukrotnie, to nikt nie powinien się dziwić, gdy z obiecanych 150 mln zamkniemy się w 250 – ocenia radny Łukasz Litewka, cytowany przez TwojeZaglebie.pl.

Sęk w tym, że koszt projektu nie jest wyższy niż planowano, nawet jeśli wysoki. Kwota maksymalna 7,5 mln zł była zapisana już w regulaminie konkursu i nie odbiega od cen za dokumentację o tej skali.

Trzeba bowiem pamiętać, że chodzi nie tylko o 12-tysięcznik dla piłkarzy, ale też halę i stadion zimowy. W tym roku zapisano w budżecie 3 miliony, ponieważ reszta ma zostać zapłacona w 2017, a prezydent Arkadiusz Chęciński liczy, że ostateczna suma będzie niższa od tej maksymalnej.

Kompletny projekt nowego stadionu i krytych hal ma powstać w 2017 roku. Wtedy też odbędzie się przetarg i to on pozwoli ustalić realną cenę za największy w swoim rodzaju kompleks budowany w regionie. Miasto liczy, że uda się zrealizować inwestycję za 150 milionów, choć ta suma wydaje się skromna.

Zagłębiowski Park Sportowy

Zagłębiowski Park Sportowy

Reklama