Los Angeles: Zaczyna się budowa stadionu dla LAFC

źródło: własne | MK

Los Angeles: Zaczyna się budowa stadionu dla LAFC Najświeższa drużyna amerykańskiej ligi piłkarskiej właśnie ruszyła z budową swojego pierwszego stadionu. Ma być gotowy na start sezonu 2018, gdy LAFC zaczną grać w MLS.

Reklama

Kiedy pokazano go po raz pierwszy, miał się nazywać LAFC Stadium. Od tego czasu wiele się zmieniło, choćby barwy klubowe Los Angeles FC (dziś czarno-złote). Jest też nowa nazwa stadionu wskutek partnerstwa z Banc of California. Ani jej długość, ani cena jeszcze nie zostały zdradzone.

Banc of California Stadium

Ujawnienie nowej nazwy stadionu odbyło się nie bez okazji. Przeciwnie, kilkanaście godzin temu formalnie ruszyła budowa 22-tysięcznika na południe od centrum Los Angeles, dosłownie przy ogromnym LA Memorial Coliseum. Start budowy to jednocześnie początek wielkiego odliczania. W marcu 2018 ma się tu odbyć pierwszy mecz LAFC w ramach ligi, do której właśnie weszli – MLS.

Stadion zaprojektowany przez uznaną pracownię Gensler powstanie przy jednej z najsłynniejszych alei Los Angeles, Figueroa. Pierwotnie miał kosztować ok. 250 mln $, ale dziś szacuje się, że całość prywatnych inwestycji na oraz bezpośrednio przy stadionie wyniesie 350 mln.

Banc of California Stadium

Reklama