Legnica: W 2017 kompletne zadaszenie trybun

źródło: własne | MK

Legnica: W 2017 kompletne zadaszenie trybun W zaledwie 35 dni Stadion Orła Białego otrzyma dach nad trzema odkrytymi dotąd trybunami. Na operację będzie jednak trzeba poczekać do 2017 roku.

Reklama

Firma Stalbud z podkarpackiej Żołyni przeprowadzi długo wyczekiwaną przebudowę legnickiego Stadionu Orła Białego. Jej zadaniem będzie przykrycie dachem trzech istniejących trybun. W przetargu startowały dwie firmy i Stalbud zaoferował zdecydowanie korzystniejsze warunki. Za jego usługi Legnica zapłaci 2,75 mln zł, podczas gdy konkurenci z firmy Adamietz oczekiwali kwoty 4,43 mln zł.

Nowy dach ma być spójny estetycznie z istniejącym przekryciem głównej trybuny i powinien przypominać ten z wizualizacji. Zasadnicza różnica to wykonanie pełnego dachu nad południową trybuną, która na wizualizacji ma odsłoniętą centralną część.

Stadion Orła Białego

Poza dachem wykonawcy będą mieli za zadanie usunąć lampy i głośniki stojące dziś na słupach, a potem zainstalować je pod zadaszeniem. Trybuny mają otrzymać osłony chroniące ostatnie rzędy przed zacinającym deszczem. Dodatkowo w treści przetargu znalazł się montaż telebimu LED o powierzchni 24 m2.

Istotne w przetargu było tempo prowadzenia prac. Całość zadania musi bowiem zostać przeprowadzona w przerwie między sezonami. Start to maj 2017, a na lipiec całość musi być już gotowa. W sumie Stalbud ma poświęcić ok. miesiąc na montaż przygotowanej wcześniej konstrukcji.

Reklama