Kościan: Stadion Obry wkrótce z bieżnią

źródło: Koscian.net

Kościan: Stadion Obry wkrótce z bieżnią Na stadionie Obry w Kościanie trwa modernizacja za prawie 2 miliony złotych. Powstaje bieżnia wokół boiska, z której będzie można korzystać już późną jesienią.

Reklama

Pod koniec lipca w wielkopolskim Kościanie ruszyła modernizacja stadionu Obry. Obra na niej jednak nie skorzysta, wręcz przeciwnie. Klub piłkarski będzie musiał rozgrywać mecze na innych obiektach, ponieważ wokół boiska powstaje bieżnia lekkoatletyczna.

Na najdłuższym odcinku będzie sześć torów. W pozostałej części będą cztery tory. W zakolu od strony ul. Bączkowskiego zlokalizowane zostaną: bieżnia do skoku w dal, bieżnia do trójskoku oraz stanowiska do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem. Inwestycja obejmować będzie także budowę oświetlenia, które umożliwi korzystanie z obiektu po zmroku i zakup niezbędnego wyposażenia.

Inwestycja ma kosztować 1,8 mln zł, z czego samorząd miejski wyłoży zaledwie 100 tys. zł. Dwukrotnie więcej dołoży powiat (200 tys. zł), a trzykrotnie więcej – województwo (300 tys. zł). Zdecydowanie najwięcej środków popłynie jednak z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które przyznało na projekt 1,17 mln zł.

Stadion Obry© Sebastian Spychała, Stadiony.net

Reklama