Katowice: Będą dodatkowe parkingi przy stadionie GieKSy

źródło: Katowice.Wyborcza.pl

Katowice: Będą dodatkowe parkingi przy stadionie GieKSy Kibice z Katowic będą mogli liczyć na więcej miejsc parkingowych przy swoim stadionie. Pozostaje jedynie pytanie, czy parkingi zdążą powstać przed wyprowadzką klubu na ten nowy.

Reklama

Niezagospodarowane tereny zielone przy ul. Agnieszki (północny wschód od stadionu GKS Katowice) zamienią się w duży parking. Taki plan ma Park Śląski, który chce zaspokoić rosnące zapotrzebowanie wśród osób przyjeżdżających samochodami.

Biorąc pod uwagę ilość gości w Parku Śląskim w ostatnich latach, którzy przyjeżdżają tutaj samochodami, a także planowane zakończenie dużych inwestycji jak Stadion Śląski, modernizacja Śląskiego Wesołego Miasteczka czy Planetarium Śląskiego, konieczność stworzenia na tym terenie dodatkowych miejsc parkingowych jest olbrzymia – mówi Łukasz Buszman, rzecznik Parku Śląskiego.

Stadion GKS-u Katowice

Dziś tereny przylegające i do Parku Śląskiego, i do stadionu przy Bukowej są porzucone. Były tu ogródki rekreacyjne, ale zarosły dziką roślinnością. Ponieważ jednak tereny leży na granicy Chorzowa i Katowic, inwestycja będzie wymagała współpracy obu miast zanim będzie można ją przeprowadzić.

Ponieważ na razie nie ma jeszcze projektu dla planowanego parkingu, pojawia się pytanie na ile kibice GKS-u zdążą na inwestycji skorzystać. Miasto doszło przecież do porozumienia z kibicami i klubem i planuje budować zupełnie nowy stadion dla GieKSy w innej lokalizacji, na południe od Bukowej.

Reklama