Wiedeń: Rapid otwiera trzy razy

źródło: własne | MK

Wiedeń: Rapid otwiera trzy razy W sobotę oficjalne otwarcie Allianz Stadionu. Jednak w minioną sobotę i niedzielę odbyły się już dwie inauguracje, znacznie mniejsze. Jak by nie liczyć, najnowszy austriacki stadion już gotowy.

Reklama

Już w nadchodzący weekend Austria doczeka się pierwszego tak dużego stadionu od Euro 2008. Allianz Stadion zostanie formalnie otwarty pojedynkiem towarzyskim między Rapidem Wiedeń oraz Chelsea. Tydzień później Rapid zagra tu pierwszy mecz ligowy, przeciwko SV Ried (23.07), a kilka dni później rozpocznie pierwszy sezon Ligi Europy na nowym obiekcie.

To wszystko dopiero przed kibicami największego wiedeńskiego klubu, a jednak można powiedzieć, że już dwa otwarcia Allianz Stadionu mają za sobą.

Allianz Stadion© SK Rapid Wien

Pierwsze odbyło się w sobotę, gdy ok. 6500 osób zostało wpuszczonych na obiekt. Oglądali pokazowy mecz, ale przede wszystkim mogli rozejrzeć się po wnętrzu i zapoznać z nowymi pomieszczeniami. Sprawdzali też akustykę:

Drugie otwarcie, również cząstkowe, miało miejsce w niedzielę, gdy otwarto klub biznesowy. Obłożony na najbliższy sezon już w 80%, najbardziej ekskluzywny rejon stadionu został przedstawiony najemcom. To dwa piętra z obszernymi salami, ponad 40 elegancko wykończonych lóż i, rzecz jasna, najlepszy możliwy widok na boisko.

Wszystko wskazuje na to, że od „trzeciego otwarcia”, tego przeciwko Chelsea, Allianz Stadion będzie ustalał nowe standardy pod względem widowni, ponieważ Rapid co mecz powinien mieć znacząco ponad 15 tys. widzów na trybunach. Takich frekwencji w Austrii nie notuje nikt.

Budowa Allianz Stadionu oficjalnie zakończyła się w minionym tygodniu. Miał być przełom czerwca i lipca i tak się też stało. Wart ok. 53 mln € stadion powstał w bardzo krótkim czasie, zaledwie 17 miesięcy. Budowa ruszyła na początku 2015 roku, co w połączeniu z okazałym rozmiarem trybun musi robić dobre wrażenie!

Allianz Stadion© SK Rapid Wien

Allianz Stadion© SK Rapid Wien

Reklama