Warszawa: PGE Narodowy wkrótce z logo

źródło: własne | MK

Warszawa: PGE Narodowy wkrótce z logo Na wschodniej i zachodniej fasadzie PGE Narodowego wkrótce pojawią się długo wyczekiwane napisy promujące sponsora. Zawisną 39 metrów nad gruntem wokół budynku.

Reklama

Rozpoczął się montaż nazwy najnowocześniejszego obiektu wielofunkcyjnego w Polsce, czyli PGE Narodowego. W ciągu kilkunastu dni dwie konstrukcje z nazwą PGE Narodowy, o wadze 10 ton każda, trafią na elewację obiektu od strony wschodniej i zachodniej.

Instalacje, mające 32 metry długości i 8 metrów wysokości każda, zostały wykonane z profili stalowych i aluminium. Litery, z których ułożony jest napis PGE Narodowy, mają wysokość 4 oraz 2 metry i wyposażone są w 65 tys. punktów LED. W nocy będą one świeciły na biało, a w ciągu dnia na niebiesko.

PGE Narodowy

Konstrukcja nośna nazwy własnej PGE Narodowego zostanie przyspawana do konstrukcji elewacji na wysokości 39 metrów od poziomu terenu wokół obiektu i 62 metrów od poziomu Wisły. W pierwszej kolejności napis trafi na elewację zachodnią, tj. od strony Wybrzeża Szczecińskiego (w osi tunelu VIP), a następnie wschodnią, tj. od strony ul. Zielenieckiej (w osi tunelu Królaka).

Montaż logotypu PGE Narodowego następuje wyjątkowo późno, ponad rok od ogłoszenia umowy sponsorskiej między dwiema spółkami Skarbu Państwa. Na początku tego roku o partnerstwie z PGE przypominały wielkie banery rozpięte między segmentami elewacji, nienajlepiej przyjęte ze względów estetycznych. Docelowe szyldy mają jednak pełną akceptację Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej w stołecznym ratuszu.

PGE Narodowy

Reklama