Tarnobrzeg: Po pięciu latach przebudowa zakończona

źródło: EchoDnia.eu

Tarnobrzeg: Po pięciu latach przebudowa zakończona Choć nowa główna trybuna była gotowa już w 2011 roku, komplet prac nad jej zapleczem wykonany został dopiero tego lata. Piłkarze Siarki wreszcie mogą się wprowadzić – pisze „Echo Dnia”.

Reklama

Konstrukcyjnie jest gotowa już od lata 2011. Nowa główna trybuna stadionu w Tarnobrzegu kosztowała 11 mln zł, ale ta cena nie uwzględniała zaplecza – ani tego dla kibiców, ani tego dla samego klubu piłkarskiego. Dlatego do dziś Siarka nie wprowadziła się pod południową trybunę, a piłkarze korzystali z szatni w pobliskiej hali sportowej.

Sytuacja zmieniała się stopniowo, wraz z dodatkowymi środkami przekazywanymi na przebudowę stadionu. W 2012 udało się stworzyć pomieszczenia dla spikera i monitoring. Do 2014 włącznie zakończyły się wszystkie prace murarskie i wykończeniowe, ale na wyposażenie części pomieszczeń brakło pieniędzy.

Dlatego dopiero w tym roku przygotowane zostały szatnie i pomieszczenia towarzyszące. Dzięki temu piłkarze Siarki wreszcie będą w pełni korzystać ze stadionu, a do jego zaplecza ma się przenieść także siedziba klubu.

Tegoroczne inwestycje pochłonęły ok. 81 tys. zł (wyposażenie pomieszczeń i 25 tys. zł za rękaw dla zawodników wychodzących na boisko). W sumie koszt przebudowy wyniósł ponad 16 mln zł. Poniżej porównanie stanu z 2011 i po ukończeniu zaplecza w 2014.

Stadion w Tarnobrzegu

Na deser widok aktualny, już w pełnej krasie:

Stadion w TarnobrzeguFot: Adrian Kosior

Reklama