Szczecin: Projekt gotowy, ale jeszcze w tajemnicy

źródło: własne | MK

Szczecin: Projekt gotowy, ale jeszcze w tajemnicy Od wczoraj oficjalnie jest skończony – pełna dokumentacja projektu dla nowego szczecińskiego stadionu wpłynęła do magistratu. W ciągu dwóch tygodni powinna zostać zaakceptowana.

Reklama

W czwartek architekt Janusz Pachowski złożył w szczecińskim magistracie kompletną dokumentację nowego szczecińskiego stadionu. Teraz Pogoń Szczecin otrzymała 2 tygodnie na weryfikację zaplanowanych zmian, zwłaszcza tych dotyczących czwartej trybuny. Ponieważ jednak ta część stadionu powstawała w porozumieniu z Pogonią, można być dobrej myśli i liczyć na aprobatę ze strony klubu.

Nie znamy jeszcze kompletu liczb nowego stadionu, w tym najbardziej nurtującej kwestii: kosztorysu. Bez czwartej trybuny obiekt miał kosztować ok. 148,5 mln zł (trzykrotność wyjściowej kwoty z 2013), dlatego pytanie o wzrost ceny budzi emocje.

Stadion dla Szczecina

Poznaliśmy za to inną kluczową liczbę, czyli pojemność. Z nową czwartą trybuną stadion w Szczecinie ma pomieścić 22 368 osób, co uczyni go największym nowobudowanym obiektem sportowym w Polsce, gdy wejdzie w fazę realizacji. Piszemy „nowobudowanym”, ponieważ ze starego zostanie tylko plac gry i nasypy na południu oraz wschodzie.

Kolejna istotna informacja to fakt, że nie udało się dotrzymać zapowiedzi z czerwca, zgodnie z którą trybuny za bramkami miały być oddalone o nie więcej niż 15 metrów od boiska. Będzie więcej (16,2m), za to nieznacznie i z punktu widzenia kibica różnica nie musi być odczuwalna. To i tak nie do porównania z dzisiejszymi 40 metrami!

Stadion dla Szczecina

Reklama