Sandomierz: Duża rozbudowa stadionu Wisły

źródło: EchoDnia.eu

Sandomierz: Duża rozbudowa stadionu Wisły Sandomierski stadion nie potrzebuje dodatkowych miejsc na widowni, za to przybędzie mu dodatkowych funkcji. Powstanie choćby wielka sala konferencyjna – podaje „Echo Dnia”.

Reklama

Stadion użytkowany przez sandomierską Wisłę należy do najnowocześniejszych w województwie, a jednak ma swoje wady. Ta podstawowa to przeciekający dach, którego naprawa okazała się dla miasta zbyt kosztowna. Miasto chciało wydać 120 tys. zł na remont, ale najniższa oferta opiewała na 230 tys. zł. Przetarg unieważniono.

Teraz rozwiązaniem ma być dobudowa kolejnego piętra zamiast doraźnego remontu. Dzięki temu powstanie ok. 800 m2 powierzchni do wykorzystania. Ćwierć miałby wziąć dla siebie (jak również sfinansować) PZPN.

Stadion Wisły Sandomierz

Jak informuje burmistrz Marek Bronkowski, w nowej części powstałaby duża sala konferencyjna na 400 miejsc, także na wynajem oraz pomieszczenia biurowe i zaplecze socjalne. Nadbudowa będzie się wiązać z koniecznością wybudowania dodatkowej klatki schodowej.

- Byłaby to nowoczesna konstrukcja ze szkła i aluminium. Dzięki nadbudowie stadion zyskałby na wyglądzie – podkreśla burmistrz. Bronkowski wystąpił już do projektanta stadionu o zgodę na wykonanie dodatkowych prac. Jeśli zgoda zostanie wydana, budowa będzie mogła ruszyć w przyszłym roku.

Reklama