Nowy projekt: Ambitny plan Standardu Liège

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Ambitny plan Standardu Liège Były zapowiedzi w 2015 roku, teraz mamy konkrety. Belgijski Standard chce dołączyć do krajowej czołówki i gruntownie przebudować swój stadion. Urośnie, ale przede wszystkim na zewnątrz.

Reklama

W zeszłym roku Standard Liege ogłosił, że zamierza rozbudować stadion. Teraz wiemy, jak zamierza to zrobić. Koncepcja została zaprezentowana podczas okresowego spotkania z udziałowcami i sponsorami Standardu w środowy wieczór.

Stade de Sclessin

Plan przewiduje, że wschodnia trybuna istniejącego Stade de Sclessin zostanie połączona z trzema pozostałymi, a dzięki wydajniejszej zabudowie narożników stadion urośnie do 35 lub nawet 40 tysięcy widzów. Szczegółowy układ trybun ma jeszcze zostać dopracowany, ponieważ na razie w pracowni Assar Architects powstała jedynie wyjściowa koncepcja.

Stade de Sclessin

Kompletna czerwona bryła będzie ciasno otoczona dodatkowymi budynkami, które połączą w nowoczesnej formie wiele funkcji. Priorytetem będzie zwiększenie dochodów z działalności pozameczowej, stąd aż 6 tys. m2 biur, miejsce na pasaże handlowe czy centrum medyczne, a do tego parkingi podziemne, dzięki którym uda się zaspokoić istniejący deficyt miejsc postojowych.

Stade de Sclessin

Ambicja Standardu jest taka, by park biznesowy działał już w 2019 roku, a cały projekt zakończył się do 2020. Na razie jednak klub korzysta z pomocy miejscowej izby handlowej przy poszukiwaniu partnerów prywatnych do realizacji tego kosztownego planu.

Stade de Sclessin

Reklama