Włochy: Kolejny krok w kierunku stadionu Cagliari

źródło: UnioneSarda.it; autor: michał

Włochy: Kolejny krok w kierunku stadionu Cagliari W kwietniu zielone światło od rady miasta, teraz od władz regionalnych. Czas wziąć się do pracy i wkrótce możemy doczekać się przetargu na budowę 21-tysięcznika na Sardynii.

Reklama

W tym tygodniu rada regionalna Sardynii wydała pozytywną opinię dla nowego stadionu w miejscu istniejącego Stadio Sant’Elia. To już drugi sukces po kwietniowym zaakceptowaniu planu przez radę miasta.

Projekt budowy areny piłkarskiej dla 21 tys. widzów uznano za zgodny z interesem społecznym i istotny dla całego regionu. Nowy stadion będzie najlepszym obiektem sportowo-rozrywkowym na całej wyspie.

Zanim powstanie, trzeba jeszcze przejść dalszą część procedur. Przede wszystkim, na zmianę czeka plan zagospodarowania, by uwzględnić w tym miejscu również funkcje komercyjne. Dzięki nim warta 55 mln € (240 mln zł) inwestycja ma być rentowna i żyć przez cały tydzień, nie tylko w dniu meczu. Nowo wybrany skład rady miasta może zająć się tą kwestią już w pierwszych dniach urzędowania.

Później będzie można rozpisać przetarg na rozpoczęcie budowy, której owoce powinniśmy oglądać najpóźniej w 2019 roku. Przypomnijmy, że autorami koncepcji nowego stadionu są polscy architekci z warszawskiej pracowni JSK.

Cagliari Stadium

Cagliari Stadium

Cagliari Stadium

Reklama