Tychy: Wielki finał sezonu GKS-u

źródło: własne | MK

Tychy: Wielki finał sezonu GKS-u Już na pewno GKS Tychy przekroczy poziom 100 tysięcy sprzedanych biletów w pierwszym sezonie na Stadionie Miejskim Tychy. Pod względem widowni najpewniej wyprzedzi Zagłębie Lubin!

Reklama

W sobotę GKS Tychy gra ostatni mecz kończącego się sezonu II Ligi. Rywalem przy Edukacji 7 będzie nie byle kto, bo Stal Mielec. Mielczanie już świętowali awans o poziom wyżej, tyszanie chcą do nich dołączyć właśnie w sobotę.

Wygrana ze Stalą Mielec na boisku to wyzwanie na sobotę. Zwycięstwo na trybunach jest już pewne. Stal ma drugą najwyższą frekwencję w lidze, na poziomie 2950 osób co mecz. GKS na dzień przed finałowym meczem jest ponad dwukrotnie lepszy z widownią rzędu 6096 kibiców!

GKS Tychy© Łukasz Sobala, www.edukacji7.pl (Tyski Sport S.A.)

Jeśli jutro na trybunach zasiądzie ponad 10 tysięcy widzów, to tyski zespół może wyprzedzić drugi i trzeci klub Ekstraklasy – Piasta i Zagłębie. Dotąd GKS-owi pokonać barierę 10 tysięcy osób udało się dwukrotnie i wszystko wskazuje na to, że trzeci raz wydarzy się jutro. Po pierwszym dniu stacjonarnej sprzedaży na liczniku było już 4805, a do dziś poszło 6611 biletów.

Tym samym GKS pokonał barierę zarezerwowaną dla klubów Ekstraklasy i czołówki I Ligi: 100 tys. biletów sprzedanych w skali sezonu. Nie licząc sobotniego pojedynku ze Stalą w Tychach sprzedali już 97 533!

Pomógł nowy stadion, walka o awans na boisku, ale też mobilizacja wśród kibiców i ciekawe promocje – jeszcze jutro na mecz za darmo wejdą mieszkańcy trzech powiatów sąsiadujących z Tychami.

Reklama