Szczecin: Prezydent pochwalił się czwartą trybuną

źródło: własne | MK

Szczecin: Prezydent pochwalił się czwartą trybuną Wizualizacje miały być w lipcu, ale kawałek po kawałku powiększony stadion dla Szczecina jest ujawniany. Wczoraj pierwszą wizualizacją pochwalił się prezydent Piotr Krzystek.

Reklama

Piotr Krzystek zadebiutował wczoraj na Twitterze i jeden z pierwszych wpisów dotyczył nowego projektu stadionu dla Pogoni. Prezydent Szczecina pokazał pierwszą wizualizację czwartej trybuny, o której powstanie apelowali od 2013 roku kibice i Pogoń.

Stadion dla Szczecina

Wizualizacja pokazuje przede wszystkim, że trybuna nie powstanie przesadnie blisko boiska. Jako druga po budowanej od zera północnej będzie miała womitoria usytuowane w połowie wysokości, zamiast wejść z poziomu korony trybun.

W niedawnej rozmowie z PogonSportNet.pl prezes Pogoni Jarosław Mroczek poinformował, co będzie się kryło w tajemniczym pomieszczeniu na szczycie południowej trybuny.

Na koronie czwartej trybuny będzie bardzo ładne, przeszkolone pomieszczenie o powierzchni użytkowej 400 metrów kwadratowych. Nie będzie tam lóż Super VIP. Planujemy tam urządzić muzeum pamiątek Pogoni. Pomieszczenie jest na tyle duże, że będzie tam można organizować seminaria, przyjęcia itp. Dojazd odbywać się będzie dwoma windami od zewnątrz stadionu. Pomieszczenie to będzie "żyło" nie tylko w dniu meczu, ale praktycznie każdego dnia. Z tego miejsca będzie rozpościerał się widok zarówno na stadion jak i na miasto. Myślę, że to będzie naprawdę atrakcyjne miejsce – powiedział Mroczek.

Zamieszczony powyżej obraz to już drugi materiał pokazany dla stadionu w formie z czterema trybunami. Wcześniej oficjalny serwis Stadion.Szczecin.pl upublicznił rzut dachu z zaznaczonymi na żółto kubaturami trybun. To kioski/toalety (na zachodnim łuku i południowej trybunie), pomieszczenia głównej trybuny (północ) oraz wspomniana już galeria nad czwartą trybuną (wschód).

Stadion dla Szczecina

Reklama