Ruda Śląska: Najpierw stadion, potem trybuna

źródło: RudaSlaska.pl

Ruda Śląska: Najpierw stadion, potem trybuna W Rudzie Śląskiej zaczął się przetarg na budowę nowego stadionu wielofunkcyjnego. Pierwsza powstanie arena lekkoatletyczna, trybuna i oświetlenie dojdą w drugim etapie.

Reklama

Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej ogłosił przetarg na budowę pierwszej części nowego stadionu miejskiego. W ciągu ośmiu miesięcy wyłoniony wykonawca będzie miał za zadanie rozebrać istniejący obiekt, wyrównać teren i stworzyć arenę lekkoatletyczną.

W ramach inwestycji wykonana zostanie boisko lekkoatletyczne z trawy naturalnej o wymiarach 72,7 m x 100 m, które umożliwi trening konkurencji rzutowych /rzut młotem, oszczepem, dyskiem/. Wokół boiska powstanie sześciotorowa 400-metrowa bieżnia z nawierzchni poliuretanowej. Na prostej bieżnia posiadać będzie 8 torów, co pozwoli na rozgrywanie zawodów na dystansie 100 m oraz 110 m przez płotki. Dodatkowo wybudowany zostanie rów z wodą do biegów z przeszkodami.

Stadion w Rudzie Śląskiej

W ramach I etapu inwestycji wykonane zostanie też odwodnienie terenu oraz kanalizacja deszczowa. Prowadzone będą również prace związane z budową instalacji elektrycznej pod płytą boiska, gdzie położonych zostanie ponad 2 km kabli elektrycznych. Posłużą one do zasilenia instalacji nawadniającej boiska, a także oświetlenia, które będzie realizowane w II etapie inwestycji.

Podobnie, jak to ma miejsce w przypadku Burloch Areny, budowę stadionu również będziemy etapować i w drugiej fazie realizacji inwestycji oprócz oświetlenia wybudowane zostaną trybuny na blisko 900 miejsc oraz budynek zaplecza – zapowiada prezydent miasta Grażyna Dziedzic.

Finansowanie dla droższej drugiej części inwestycji ma pochodzić z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, a miasto liczy również na wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Z drugiego źródła można otrzymać do 1,5 mln zł.

Stadion w Rudzie Śląskiej

Stadion w Rudzie Śląskiej

Stadion w Rudzie Śląskiej

Reklama