Narodowy: Będzie betonowy mur wokół stadionu

źródło: Wyborcza.pl / TelewizjaRepublika.pl

Narodowy: Będzie betonowy mur wokół stadionu Na czas szczytu NATO w Warszawie PGE Narodowy zostanie otoczony dodatkowym, betonowym murem. To tylko jedna z wielu zmian przed szczytem.

Reklama

8 lipca o 15:00 rozpoczną się obrady podczas najważniejszego spotkania politycznego w najnowszej historii Polski. Ich miejsce, PGE Narodowy, będzie wówczas chroniony szczególnie.

Policja nie tylko dostawi do istniejącego wokół areny płotu barierki, ale też zamówiła 1,5km betonowego muru wysokiego na 2,5 metra. To właśnie mur wyznaczy „strefę zero” zjazdu NATO. Na szczęście ma być demontowany natychmiast po zakończeniu wydarzenia.

PGE Narodowy

Przez Warszawę przejedzie w dniach szczytu ok. 200 kolumn aut z gośćmi. Na dwa dni wyłączone będą istotne arterie stolicy: Żwirki i Wigury, Raszyńska, Al. Jerozolimskie (od pl. Zawiszy do ronda Waszyngtona), rondo Waszyngtona, al. Zieleniecka i Wał Miedzeszyński, Krakowskie Przedmieście, Królewska i Grzybowska.

To jeszcze nie wszystko. W dniach organizacji szczytu NATO, stacja metra Stadion Narodowy nie będzie obsługiwana przez pociągi. Oczywiście, jak już pisaliśmy, nie będzie też można korzystać z atrakcji na PGE Narodowym.

Reklama