Liverpool: Nowe Anfield będzie we wrześniu

źródło: ThisIsAnfield.co.uk

Liverpool: Nowe Anfield będzie we wrześniu „The Reds” porozumieli się z Burnley, dlatego otwarcie nowej trybuny odbędzie się dopiero w połowie września. Dziś już prawie gotowa jest elewacja zewnętrzna i przybywa krzesełek.

Reklama

Wszystkie zewnętrzne przeszklenia, w tym te z efektownego czerwonego szkła, a także prawie całość murowanej elewacji są już gotowe na nowej zachodniej trybunie.

Od strony boiska czeka jeszcze instalacja krzesełek, których jednak przybywa z każdym dniem, teraz również na zamkniętym w maju dolnym poziomie trybuny (dawna trybuna główna). W sumie na początku nowych rozgrywek będą do dyspozycji 53 783 miejsca dla kibiców.

Anfield© This is Anfield

Sporo dzieje się na Anfield, gdzie tego lata zostanie wysiane zupełnie nowe boisko, by było optymalnie przygotowane do sezonu 2016/17. Wiemy już, że ten sezon nie zacznie się dla kibiców Liverpoolu do 10 września, gdy ich klub rozegra pierwszy mecz u siebie, przeciwko Leicester. Pierwotnie pierwszym meczem miał być ten przeciwko Burnley 20 sierpnia, ale z powodu trudności z dokończeniem trybuny trzeba go było przełożyć.

Przypomnijmy, że oddana we wrześniu wielka trybuna dla prawie 20 tys. osób będzie na razie jedynie możliwa do użytkowania, a gotowa dopiero w styczniu 2017. Dłużej potrwają również prace nad sklepem klubowym, który stanie osobno na południe od stadionu. Do czasu jego otwarcia w 2017 będzie funkcjonowała tymczasowa strefa komercyjno-cateringowa dla kibiców.

Reklama