Zabrze: Arena będzie gotowa w czerwcu

źródło: Gol24.pl

Zabrze: Arena będzie gotowa w czerwcu Wszystko wskazuje na to, że kolejnych opóźnień nie będzie. Ostatnie prace nad pierwszym etapem Areny Zabrze mają być wykonane z końcem czerwca – podaje Gol24.pl.

Reklama

Arena Zabrze jest już w pełni sprawna, choć w nowym sezonie – niestety w I Lidze – kibice zobaczą nowe elementy. Od detali, jak stoliki na promenadzie, po w pełni przygotowane parkingi podziemne czy pasaż handlowy po południowej stronie.

Prace na Arenie Zabrze toczą się jeszcze w trzech miejscach: podziemnym parkingu, pasażu wzdłuż ul. Roosevelta i na biurowym poziomie +2. Szczególnie istotne dla utrzymania obiektu są dwa ostatnie elementy. Tam bowiem zlokalizowane są powierzchnie komercyjne, na których Arena ma zarabiać. Dobra wiadomość jest taka, że we wszystkich przypadkach roboty mają potrwać do końca czerwca, czyli zgodnie z planem.

W lipcu kibice będą więc mogli skorzystać z 600 miejsc parkingowych pod stadionem, a i pierwsze lokale komercyjne w pasażu powinny wtedy otworzyć się dla odwiedzających. Jeszcze przed zakończeniem wszystkich prac przestrzenie stadionu zostaną udostępnione uczestnikom Zombie Escape, post-apokaliptycznej gry miejskiej.

Arena ZabrzeFot: Stadion w Zabrzu

Reklama