Rosja: Niespodziewany wicemistrz zagra w Lidze Mistrzów u siebie?

źródło: TASS; autor: michał

Rosja: Niespodziewany wicemistrz zagra w Lidze Mistrzów u siebie? Niesamowity wynik FK Rostów w rosyjskiej ekstraklasie zaowocował pytaniem: czy na Stadionie Olimp-2 można grać w Lidze Mistrzów? UEFA nie ma większych zastrzeżeń.

Reklama

Jeszcze w ostatniej kolejce FK Rostów miał szansę na mistrzostwo Rosji, ostatecznie przegrywając tę rywalizację z CSKA Moskwa. Drugie miejsce to jednak wystarczające osiągnięcie, by załapać się na walkę o Ligę Mistrzów.

W związku z tym w Rostowie, po zrozumiałej fecie, przyszedł czas na pytanie: czy jeden z najsłabszych stadionów Premier Ligi jest w stanie gościć mecze tych prestiżowych rozgrywek? Odpowiedź poznamy do piątku, ponieważ wczoraj obiekt wizytowali przedstawiciele UEFA i trwa oczekiwanie na wnioski po kontroli.

Stadion Olimp-2

Według relacji dyrektora generalnego FK Rostów Olega Łopatina o zgodę UEFA można być spokojnym. – Nawet nie ma o czym mówić, nie ma żadnych obaw związanych z inspekcją UEFA – zapewnił Łopatin.

Rostowski Stadion Olimp-2 jest aktualnie najlepszym obiektem w mieście i spełnia krajowe wymogi. Jednak z pojemnością poniżej 20 tysięcy miejsc może okazać się za mały w stosunku do zapotrzebowania na bilety. Rostów buduje co prawda stadion na Mistrzostwa Świata 2018, ale jego budowa zakończy się dopiero w przyszłym roku.

Reklama