Nowy projekt: Moskiewskie Torpedo dostanie stadion z metalicznym dachem

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Moskiewskie Torpedo dostanie stadion z metalicznym dachem Jego połyskująca spodnia strona ma odbijać światło. I choć wklęsły dach będzie z metalu, ma być bardzo lekki. Nowy Stadion Eduarda Strielcowa został zatwierdzony.

Reklama

W tym tygodniu Rada Architektury Moskwy jednogłośnie przyjęła koncepcję całkowitej przebudowy Stadionu Eduarda Strielcowa. Jeden z najlepiej położonych obiektów Moskwy wreszcie doczeka się długo odkładanych zmian.

Stadion Eduarda Streltsova

Nowy Stadion Strielcowa zaplanowano dokładnie w miejscu dotychczasowego i jest prawie zaprzeczeniem wizji z 2013 roku. Zamiast zamkniętej bryły arena ma być otwarta. Za bramkami nie będzie trybuny, a widownia skupi się jedynie na jednopoziomowych trybunach wzdłuż boiska, po zachodniej stronie również z dwoma poziomami lóż i szerszym zapleczem.

Stadion Eduarda Streltsova

Dostęp na wschodnią trybunę będzie możliwy z poziomu otwartego deptaku, którego przedłużeniem będzie zespół hal sportowych i kortów Torpedo Moskwa. Do tego zaplanowano dwa boiska treningowe oraz 730 miejsc parkingowych (120 w zachodniej trybunie, 160 pod boiskiem treningowym i 450 na parkingu naziemnym).

Stadion Eduarda Streltsova

Najważniejsze z punktu widzenia estetycznego będzie jednak zadaszenie nowego stadionu. Nad trybunami zawisną dwa wielkie łuki z cienkiej, połyskującej blachy. Mimo dużej powierzchni (170x40m) mają być bardzo lekkie i staną się jedynym tego rodzaju dachem na stadionach świata.

Stadion Eduarda Streltsova

Reklama