Nowa budowa: Zobacz wzrost głównej trybuny w Fürth

źródło: własne | MK; autor: michał

Nowa budowa: Zobacz wzrost głównej trybuny w Fürth Pokazywaliśmy Wam już budowę trybuny południowej, teraz czas na główną na zachodzie. Choć nawet po jej zakończeniu będzie to jeden ze skromniejszych stadionów 2. Bundesligi.

Reklama

W tym sezonie byli solidnym średniakiem niemieckiej drugiej ligi. W nowych rozgrywkach będzie trochę trudniej. Jeśli nie na boisku, to na pewno poza nim. SpVgg Greuther Fürth zburzyli bowiem najstarszą trybunę nie tylko na swoim Sportpark Ronhof, ale i w całej lidze.

65-letnia konstrukcja przestała istnieć na początku roku, a wraz z nią szatnie, sektor prasowy czy inne pomieszczenia klubu. Przez najbliższy sezon miejscowi i przyjezdni będą korzystać z pomieszczeń utworzonych w tymczasowym miasteczku kontenerowym. to w sumie 40 kontenerów zestawionych ze sobą tuż za stadionem.

Sportpark Ronhof© SpVgg Greuther Fürth

Po roku powstanie już ogromna część nowej trybuny, a w niej nieporównanie lepsza infrastruktura, wreszcie zgodna z krajowymi i międzynarodowymi normami. Inwestycja warta 17 mln € to kolejna już z serii zmian na stadionie – ostatnią było dodanie południowo-zachodniej trybuny w 2012 roku.

Dzięki uprzejmości klubu możemy Wam pokazać zmiany na stadionie od kwietnia tego roku, gdy oficjalnie ruszyła budowa nowej głównej trybuny. Dziś trwają prace nad poziomem 0 tego budynku.

Sportpark Ronhof© SpVgg Greuther Fürth

Reklama