Łódź: Od poniedziałku stadion Orła będzie w budowie

źródło: DziennikLodzki.pl

Łódź: Od poniedziałku stadion Orła będzie w budowie Za niecały tydzień ruszy oczyszczanie terenu pod nowy stadion Orła Łódź. Na razie tylko tyle, ponieważ projekt musi jeszcze uzyskać pozwolenie na budowę. Informacja „Dziennika Łódzkiego”.

Reklama

Po podpisaniu umowy na nowy stadion Orła Łódź w marcu, teraz przychodzi czas na rozpoczęcie prac w terenie. W poniedziałek ruszy oczyszczanie działki pod inwestycję.

Jest już harmonogram prac. 16 maja rozpoczną się prace porządkowe terenu i będą trwały do czasu, kiedy uzyskamy pozwolenie na budowę. Budujemy stadion w trybie zaprojektuj i wybuduj. Po kilku miesiącach to pozwolenie powinniśmy uzyskać. Wtedy rozpoczną się właściwe prace. 21 września 2017 roku planujemy zakończenie pierwszego etapu budowy stadionu – powiedział wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Zastępca Hanny Zdanowskiej zdradził również, że nowy 10-tysięcznik będzie gotowy znacząco wcześniej niż planowano. – Udało nam się zatem przyśpieszyć termin zakończenia budowy. Musimy dokonać korekty, jeżeli chodzi o transze finansowe. W środę na sesji Rady Miejskiej zostanie zaproponowana zmiana – w 2017 roku wydamy nie 20, a 28,9 mln zł. Ta kwota 8,9 zostanie zmniejszona w 2018 roku. To jest już ustalone z wykonawcą. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – zapewnił Trela.

Stadion Orła Łódź

Reklama