Kraśnik: Stadion Stali czeka gruntowna modernizacja

źródło: Krasnik24.pl

 Kraśnik: Stadion Stali czeka gruntowna modernizacja Trybuny nie urosną, ale piłkarze wreszcie dostaną profesjonalne zaplecze tuż za boiskiem. Kraśnik chce przeznaczyć do 4 mln zł na planowane inwestycje w kompleks sportowy.

Reklama

Stadion miejski w Kraśniku pod względem rozmiaru nie wymaga zmian – Stal gra w czwartej (piątej) lidze i widowni powyżej 2 tysięcy nie należy się spodziewać w najbliższym czasie. Za to zaplecze obiektu, mimo jego urokliwej lokalizacji, czeka na renowację.

Samorząd Kraśnika ma plan stworzenia przede wszystkim pawilonu z szatniami i innymi pokojami meczowymi tuż za istniejącą spikerką. Na piętrze znajdzie się 95 m2 do wykorzystania przez piłkarską Stal.

Modernizację przejdzie główna brama, część ogrodzenia, nawierzchnia jezdni prowadzącej na trybuny czy toalety stadionowe. Będzie też nowy zegar, a oświetlenie – choć tylko do treningów – otrzymają dwa boiska treningowe, nie główny stadion.

W marcu miasto złożyło wniosek o dofinansowanie modernizacji do Ministerstwa Sportu i Turystyki, który powinien być rozpatrzony w ciągu 3 miesięcy. Kraśnik chce wydać 4 mln zł na prace, a połowę miałaby pokryć dotacja o ministerstwa.

Stadion MOSiR Kraśnik

Reklama