Katar 2022: Idealne boiska na Mundial już rosną w Dausze

źródło: SC.qa

Katar 2022: Idealne boiska na Mundial już rosną w Dausze Gospodarze Mistrzostw Świata 2022 poświęcili 3 hektary na zachodzie swojej stolicy, by przygotować idealne boiska. Mają jeszcze kilka lat, ale intensywnie badają najlepsze odmiany trawy w trudnym klimacie.

Reklama

Nie będzie pochodziła z europejskich upraw, ale murawa stosowana w Katarze podczas Mundialu 2022 będzie przygotowana wraz z najlepszymi europejskimi specjalistami. Angielski Sports Turf Research Institute wspólnie z Aspire Zone Foundation oraz katarskim Najwyższym Komitetem (SCDA) tworzy na zachodzie Dauhy ogromny ośrodek badawczy.

2022 grass

Katarczycy stworzyli na trzech hektarach największą uprawę trawy w tej części Azji i jednocześnie… jeden z największych obszarów zielonych w piaszczystej stolicy. Tu testowanych jest 12 odmian trawy. Są wystawiane na działanie bezlitosnego słońca, część rośnie w zacienieniu, sprawdzane są różne systemy nawadniania.

Cel to uzyskanie najlepszej możliwej jakości nawierzchni na mecze Mistrzostw Świata, ale nie tylko. Chodzi o stworzenie takiej hybrydy, by zużywała jak najmniej wody i docelowo służyła wielu stadionom na Półwyspie Arabskim i w innych gorących rejonach świata.

2022 grass

Reklama