Gelsenkirchen: Schalke zamontuje największe ekrany Europy

źródło: własne | MK

Gelsenkirchen: Schalke zamontuje największe ekrany Europy Na Veltins Arenie zawiśnie największy zestaw telebimów. Wielkie ekrany będą dwukrotnie większe od dotychczasowych i w Europie nie będą miały sobie równych. Ale na świecie wciąż dominują Amerykanie…

Reklama

W lipcu ruszy pierwsza w historii całkowita wymiana ekranów na Veltins Arenie. Choć wisząca nad środkiem boiska „skrzynka” miała już kilku patronów (Philips, potem Samsung, teraz Hisense), to dopiero teraz instalacja z 2001 zostanie w całości zastąpiona nową.

To okazja do zwiększenia powierzchni telebimów. Zamiast aktualnych 34,7 m2, każdy z czterech ekranów będzie miał 76,32 m2. To istotny element w promocji chińskiej marki Hisense, która na Veltins Arenie jest obecna od 2014 roku.

Veltins Arenaphoto: Bastian Sander (cc: by-nc-nd)

Wymiana ekranów zakończy się przed sierpniowymi meczami Bundesligi. Dzięki łącznej powierzchni 305 m2 ekrany nad boiskiem w Gelsenkirchen staną się największą tego typu instalacją w Europie. Wyprzedzą dotychczasowych liderów: Friends Arenę (240 m2) oraz PGE Narodowy (214 m2).

Niezmiennie jednak europejskie stadiony wypadają blado na tle instalacji multimedialnych zza oceanu. Dla porównania, powierzchnia ekranów wiszących nad murawą AT&T Stadium (USA) to gigantyczne 2444 m2, a BC Place (Kanada) to 492 m2.

Reklama