Rosja: Stadion w Soczi z dużym opóźnieniem

źródło: TASS; autor: michał

Rosja: Stadion w Soczi z dużym opóźnieniem Najwcześniej w marcu 2017 odbędzie się pierwszy mecz na Stadionie Fiszt w Soczi. Choć zakres przebudowy jest bardzo mały, inwestycja wciąż notuje opóźnienia.

Reklama

Sytuacja na Stadionie Fiszt w Soczi jest prawie śmieszna, ponieważ to zdecydowanie najmniejszy projekt realizowany przed Mistrzostwami Świata 2018, a jego końca nie widać. Ministerstwo sportu Rosji potwierdziło poślizg.

Zamiast w czerwcu 2016, stadion będzie oddany w listopadzie. Co więcej, oddany wcale nie oznacza otwarty. Na ponowną inaugurację stadionu poczekamy co najmniej do marca 2017. W okresie marzec-maj odbędą się trzy imprezy testowe, po których będzie możliwe rozegranie tu meczów Pucharu Konfederacji, a rok później fazy grupowej Mistrzostw Świata.

Nad zabudową trybun za bramkami pracuje aktualnie ok. 350, czyli parokrotnie więcej niż w 2015 roku. Jednocześnie rozpoczęta w 2014 roku rekonfiguracja stadionu pod względem skali jest maleńka w porównaniu do innych aren, gdzie pracuje po 1-3 tys. osób.

Stadion Fisht

Stadion Fisht

Stadion Fisht

Reklama