Nowy projekt: Kolejna nowoczesna arena Słowacji

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Kolejna nowoczesna arena Słowacji Po latach oczekiwania dziś wreszcie rusza! Najpierw rozbiórka starych trybun, a już w maju budowa nowych. Do 2018 w Dunajskiej Stredzie powstanie arena dla 13 tys. widzów.

Reklama

W ostatnich kilku latach kibice DAC 1904 byli karmieni wizualizacjami i obietnicami, ale warto było czekać. W ten weekend odbył się ostatni już mecz na starym stadionie w Dunajskiej Stredzie. Mecz przeciwko Podbrezovej oglądał komplet 4200 widzów, a po ostatnim gwizdku kibice długo żegnali stare trybuny.

DAC Dunajska Streda

Dziś oficjalnie zaczyna się rozbiórka. Na pierwszy ogień idzie zachodnia trybuna, zaraz po niej zburzona będzie północna. Wtedy, do sierpnia tego roku, boisko zostanie obrócone o 90 stopni. Budowa nowych trybun ruszy jeszcze zanim to nastąpi (od maja), dzięki czemu dwie pierwsze będzie można oddać już we wrześniu, po zaledwie 4 miesiącach pracy!

DAC Dunajska Streda

Tym sposobem DAC nie będą musieli wyprowadzać się na długo, a pierwsze mecze sezonu 2016/17 rozegrają po prostu na wyjeździe. Po powrocie we wrześniu kibice będą mieli do dyspozycji 6748 miejsc (4106 wzdłuż boiska i 2642 za bramką), a budowa przeniesie się na południową stronę.

Tam powstanie nowa główna trybuna z szerokim zapleczem. Poza biurami klubu oraz infrastrukturą dla zawodników znajdą się loże, restauracja, muzeum klubowe oraz duży sklep. Dzięki tej trybunie stadion spełni kryteria IV Kategorii UEFA. Jako ostatnia powstanie zachodnia, domykająca bryłę w 2018 roku. Dzięki niej pojemność osiągnie poziom 13 tys. miejsc.

DAC Dunajska Streda

Nowa koncepcja stadionu w Dunajskiej Stredzie powstała w biurze Adif, które na zlecenie FC DAC opracowywało wszystkie poprzednie koncepcje. Ostatecznie wybór padł na obłą i zamkniętą bryłę, choć trybuny w narożnikach niezmiennie ograniczono do minimum, zostawiając miejsce na telebimy.

Wyróżnikiem stadionu będzie kontrast między poziomymi panelami elewacji (dół) a pionowymi (góra), które będzie można efektownie iluminować w żółto-niebieskie barwy klubu z Dunajskiej Stredy.

DAC Dunajska Streda

Reklama