Nowa budowa: Ekspresowy AFAS Stadion w Mechelen

źródło: własne | MK; autor: michał

Nowa budowa: Ekspresowy AFAS Stadion w Mechelen Choć dla kibiców to wciąż Achter de Kazerne, to niezależnie od nazwy stadion zmienia się w wyjątkowo szybkim tempie. Teraz możemy Wam to pokazać na zdjęciach z budowy!

Reklama

Na początek wielkie podziękowanie dla Paula Martina oraz Pola van Heuverta, dzięki którym od dziś w prezentacji AFAS Stadionu znajdziecie osiem galerii z budowy. Każdą z nich warto prześledzić, by zobaczyć jak niesamowicie szybko rośnie stadion w Mechelen.

Pierwsza trybuna powstała w terminie od czerwca do października 2015. Dlaczego tak szybko? KV Mechelen budują prywatnie i potrzebują możliwie najefektywniejszej konstrukcji. Dlatego zdecydowali się na prefabrykację prawie całej trybuny i jej szybki montaż. Do tego burzenie starej trybuny i budowa nowej ruszyły w przerwie letniej, by stracić jak najmniej z sezonu piłkarskiego.

AFAS Stadion© Paul Martin

To samo podejście obowiązuje dziś, podczas drugiej fazy budowy. Rozbiórka starej zakończyła się w parę dni pod koniec stycznia, a już dziś, co widać na zdjęciach Paula Martina, rygle dolnego poziomu stoją na miejscu. Konstrukcyjnie ta trybuna będzie o tyle trudniejsza, że znajdą się tutaj też loże biznesowe. Mimo to będzie gotowa najpóźniej w czerwcu, za mniej niż trzy miesiące.

AFAS Stadion© Paul Martin

W nowej trybunie znajdzie się miejsce na biura (ok. 1000m2 wynajęła już firma Telenet) czy przedszkole. Do wykonania zostanie jeszcze trzecia faza, czyli dobudowa biur dla samego klubu. Z tym jednak KV Mechelen nie będą się już tak śpieszyć – najpierw chcą wykonać wszystkie ciągi komunikacyjne wokół nowych trybun.

Realistycznie już w 2017 stadion Achter de Kazerne będzie odmieniony i większy. Zamiast 13 tys. widzów pomieści 18,5 tysiąca, a całość za skromną sumę 8,5 mln €.

AFAS Stadion

Reklama