Niemcy: Stadion dla SC Freiburg czeka na oferentów

źródło: własne | MK; autor: michał

Niemcy: Stadion dla SC Freiburg czeka na oferentów Ruszyła procedura wyboru wykonawcy dla nowego stadionu we Fryburgu. Do przetargu na zaprojektowanie i budowę 35-tysięcznika zostanie dopuszczonych najwyżej 10 firm.

Reklama

Do 10 maja mogą zgłaszać się firmy lub konsorcja zainteresowane postawieniem nowego stadionu we Fryburgu Bryzgowijskim. Ma powstać na ok. 145 tys. m2 przy miejscowym lotnisku. Pomieści 35 tys. widzów, a na południe od niego ma się znaleźć 2 tys. miejsc parkingowych. Dodatkowo pod trybuną wschodnią przewidziano powstanie 800-1600 m2 powierzchni biurowej niezależnej od funkcjonowania stadionu.

To na razie wszystko, co wiemy o nowym stadionie, ponieważ na razie trwa tylko wstępny dobór potencjalnych partnerów. Spośród firm, które zgłoszą się do 10 maja maksymalnie 10 zostanie wybranych do właściwego przetargu, a ich listę poznamy 1 czerwca. Później oferenci będą mieli ok. roku na przygotowanie dokumentacji projektowej i ofertę budowy. Maksymalna kwota sugerowana w trwającym postępowaniu to 80-90 mln € (345-390 mln zł).

Jeśli przetarg przebiegnie zgodnie z planem, to budowa będzie mogła ruszyć w połowie 2017 roku. Od tego momentu wykonawca będzie miał 24 miesiące na dostarczenie stadionu. Czyli SC Freiburg powinni grać na nowym obiekcie w sezonie 2019/20.

Póki co znamy jedynie zarys planowanego kompleksu. Na istniejących dziś terenach zielonych przy lotnisku Wolfswinkel ma powstać stadion, boiska treningowe, a docelowo również nowe osiedle. Za poniższe plany odpowiada pracownia Albert Speer & Partner oraz firma ProProjekt.

Stadion Freiburg

Stadion Freiburg

Reklama