Moskwa: Łużniki już prawie gotowe

źródło: własne | MK

Moskwa: Łużniki już prawie gotowe Konstrukcyjnie blisko 100% przebudowy wykonano. Teraz czas na instalacje i wykończenia. Łużniki niezmiennie wyprzedzają harmonogram i jesienią przywitają kibiców!

Reklama

Podczas gdy niektóre inne stadiony Mundialu w Rosji wciąż cierpią z powodu opóźnień (na szczęście niwelowanych), ten najważniejszy dla krajowej piłki ma się świetnie. Trybuny gotowe zgodnie z planem, elewacja odrestaurowana zgodnie z planem, teraz prace skupiają się na wykończeniu i wyposażeniu największej areny we wschodniej Europie.

Luzhniki

Wszystko to potwierdzili dziś oficjele przy okazji wizyty nowego prezydenta FIFA, Gianniego Infantino. Sam przedstawiciel FIFA nie krył uznania dla stylu, w jakim udało się połączyć historyczną formę stadionu z nowoczesnością we wnętrzu.

My, poza uznaniem dla nowego układu widowni, jesteśmy niezmiennie bardziej pod wrażeniem tempa. Przypomnijmy, że ten stadion miał być gotowy w przyszłym roku. Tymczasem, zgodnie z przyśpieszonym planem, w sierpniu zacznie się wysiew boiska (układanie podłoża już trwa) i arena dla 81 tys. widzów będzie gotowa na przyjęcie kibiców.

Podczas gdy w Kaliningradzie dopiero powstaje zarys trybun, w Moskwie można skupić się na drugorzędnych pytaniach pokroju „jakie będą krzesełka”. Mała podpowiedź w tym ostatnim temacie: oto propozycje testowane na samych trybunach.

Luzhniki

Reklama